Máte doma dítko, pro které již nastal čas k započetí předškolní docházky? Hledáte školku, kde jej budou přijímat takové, jaké je? Kde bude zažívat dobrodružství v přírodě, najde dobrou partu kamarádů? Kde jej budou s láskou a respektem rozvíjet průvodkyně, které jejich práce baví a vidí v ní smysl?

Pak jste tady správně. 😊 Jako maminky totiž moc dobře víme, že nám svěřujete to nejcennější, co máte, a vážíme si toho. Zakládáme si na respektujícím přístupu k rodičům i dětem.

V Lesním klubu Vrbínek (tedy v lesní mateřské škole nezapsané v rejstříku MŠMT) nabízíme předškolní vzdělávání dětem ve věku 3-7 let.  

V souladu s konceptem lesních školek trávíme většinu času venku na naší zahradě či v nedalekém lese (s výjimkou vichřice, velké bouře a teplotami pod -10 stupňů), děti tak mají dostatečný prostor pro svobodný pohyb a podněty pro svou tvůrčí fantazii. 

V případě špatného počasí nebo smogu nám zázemí poskytne útulná chatka s prostornou terasou. Bude vybavená kamny, připojená na pitnou vodu i elektřinu. Jediné, co nám chybí k realizaci, je vyřízení potřebných formalit.

Stěžejním pedagogickým směrem je pro nás přírodní a waldorfská pedagogika

Klademe velký důraz nejen na volnou hru a čas strávený v přírodě, ale také na kvalitní vzdělávání dětí a jejich přípravu na základní školu. Každý den budou probíhat řízené vzdělávací aktivity připravené kvalifikovanou pedagožkou s praxí v mateřské i základní škole. 

Jednou z největších výhod naší školky je malý kolektiv dětí (max 16 dětí na den) a dvě průvodkyně po celý den. Menší počet dětí vytváří rodinnější atmosféru a bližší vztahy a umožňuje individuálnější přístup k dětem s ohledem na jednotlivé potřeby každého z nich. Snažíme se děti chápat a přijímat se všemi jejich schopnostmi, možnostmi, slabostmi, tužbami, starostmi i radostmi. 

Přírodou jsme obklopeni ze dvou stran, ale většinou budeme chodit do lesa, který je vzdálený přibližně 450 m a jsme tam dětskou chůzí asi za 12 minut. Tam děti mohou dosytosti běhat, skákat v kalužích, skotačit v listí, zatančit si v dešti, užívat si sluníčka anebo se válet ve sněhu. Každý den budou děti odcházet domů vydováděné a plné zážitků. 

  • Provoz klubu plánujeme zahájit od 1. září 2021
  • V prvním roce pilotního provozu bude otevřen 3 dny v týdnu
  • Každý čtvrtek bude probíhat adaptační klubík Vrbáček 

Buďte společně s námi u vzniku nové lesní školky. Vítáme všechny zájemce, kteří se chtějí zapojitdo dění v našem Lesním klubu!