O Vrbínku

Ve Vrbínku nás spojuje láska k dětem, k přírodě, nechybí nám nadšení a lidský přístup, důvěřujeme si a pomáháme. Rády spolu trávíme čas i mimo školku a vážíme si toho. 

Věříme, že pobyt dětí v přírodě napomáhá k celkovému fyzickému a duševnímu rozvoji dětské osobnosti.

Jak vznikl název našeho Lesního klubu Vrbínek?

Vrbu totiž najdete na naší zahradě. Kvůli neobyčejnému tvaru listů a způsobu růstu větví považovali staří Keltové vrby za magické bytosti – strážce chránící před zlými vlivy. Dodnes se říká, že pokud nás trápí smutek nebo špatné myšlenky, měli bychom se vypovídat vrbě a uleví se nám. Je to strom, který svými kořeny a dutinami poskytuje domov mnoha živočichům. A v té naší kouzelné vrbě přebývá také skřítek Vrbínek, který děti provází školkovými dny. 😊 

Děti ve Vrbínku vnímáme stejně jako živé vrbové proutky – chápeme je a přijímáme se všemi jejich schopnostmi, možnostmi, slabostmi, tužbami, starostmi i radostmi.  Podporujeme jejich svobodný růst a jedinečný potenciál a respektujeme jejich dětský pohled na svět.

V neposlední řadě budou vrbové větvičky díky jejich velmi rychlému růstu a obnově použity také  k výstavbě prvků našeho zázemí – najdete je např. v podobě vrbové chýše, ptačí budky aj.

Další informace o Vrbínku najdete v jednotlivých záložkách:

Koncepce

Zázemí

Náš tým

Rytmus dne

Stravování

Praktické informace

Členské příspěvky

Pro zájemce