Pro zájemce

Lesní klub Vrbínek vznikl z přesvědčení, že jako rodiče máme plnou odpovědnost za všestranný rozvoj našich dětí. Uvědomujeme si, že častý a pravidelný pobyt malých dětí venku v přírodě od jara až do zimy je pro zdravý vývoj dětí nenahraditelný. Rozhodli jsme se proto vědomě vytvořit prostor pro děti své i našich přátel a pro rodiče s podobnými hodnotami. Naším cílem je zároveň vzbudit v dětech zájem o přírodu a inspirovat je k šetrnému chování vůči ní.

Jsme členy Asociace lesních mateřských škol. Připojujeme se k Etickému kodexu pedagoga lesní MŠ (viz Dokumenty).

Proč právě Vrbínek?

  • kvalitní předškolní vzdělávání pod vedením kvalifikovaného pedagoga
  • po většinu doby pobyt venku – příroda, zážitky, svobodný pohyb, volná hra
  • na 8 dětí připadá jeden průvodce – individuální přístup
  • respektující přístup, možnost postupné adaptace dětí za přítomnosti rodičů
  • jsme komunitní školka,  úzce spolupracujeme s rodiči
  • celoročně bezbariérový přístup, výborná dostupnost autem i MHD

Zaujali jsme vás?

Budeme rádi, když nás kontaktujete přes e-mail na adrese:  lesni.klub@vrbinek.cz.

Neváhejte se na nás obrátit s jakýmkoliv dotazem či připomínkou. Pokud budete mít zájem přijít si školku prohlédnout a seznámit se s jejím fungováním, najdeme společný termín a rádi vám vše ukážeme. Osobní schůzka také ukáže, zda jsou hodnoty a fungování klubu v souladu s vašimi představami.

O přijetí dítěte do Lesního klubu budou rozhodovat průvodci na základě vyplněných dokumentů a osobní schůzky. Pro udržení příjemné atmosféry v komunitě je důležité, aby se očekávání rodičů shodovala s filozofií Lesního klubu.

Kapacita Lesního klubu Vrbínek je nejvýše 16 dětí na den. Pokud tato kapacita nebude zcela naplněna, je možné přijímat děti v průběhu celého školního roku.